Melngaiļskolas bigbends pastāv kopš 2013. gada septembra, kad to izveidoja trompetists un pedagogs Jānis Ivuškāns. Tajā muzicē 27 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas bērni un jaunieši vecumā no 13 līdz 24 gadiem. Lai arī kolektīvs ir salīdzinoši jauns, padarīts ir ļoti daudz. Pastāvēšanas laikā sagatavotas vairākas koncertu programmas, kurās ir Ulda Marhilēviča dziesmas, pazīstami klasiskā džeza skaņdarbi, svings, mūzika no Disneja animācijas filmām, kā arī populāras Ziemassvētku dziesmas.

       Kopš pastāvēšanas brīža izcīnītas vairākas nozīmīgas godalgotas vietas: 2. vieta konkursā Swingin  Saxonia Vācijā 2018. gadā, 1. vieta un Zelta diploms Šveicē "Welt Jugendmusik festival Zurich" 2017. gadā, 1. vieta Cum Laude 63. Eiropas jauniešu mūzikas festivālā Neerpelt/Beļģijā 2015. gadā, 1. vieta Starptautiskajos konkursos – festivālos „Vēju ritmi 2014”, "Vēju ritmi 2015" un Galvenā Balva "Vēju ritmi 2016", Grand Prix 8.Starptautiskajā festivālā "Pavasario Trimitai 2015" Lietuvā, iegūta Bidgoščas jauniešu pils direktora speciālbalva 37. Bidgoščas muzikālo impresiju festivālā Polijā 2014. gadā, saņemot atzinīgus vārdus arī no pilsētas džeza kluba un profesionālā bigbenda vadītāja Jozefa Eliaša, sniegts Open Air Stage koncerts Polijā, kas tika uzņemts ar lielām ovācijām, muzicēts Liepājā, Rīgā, Skrundā, Ventspilī, Embūtē u.c Katru gadu augustā bigbenda dalībnieki slīpē savu profesionalitāti meistarklasēs Ventspils Groove.      

       2014./2015. mācību gadā bigbends sniedza vairāk kā desmit Ziemassvētku koncertus, muzicēja 23. Starptautiskā pianisma zvaigžņu festivāla ieskaņas koncertā 2015.gada 18.martā kopā ar pianistēm Kristīni Vertjanovu, Zandu Locenieci un Agnesi Egliņu, sagatavoja labdarības koncerta programmu kopā ar Andri Ērgli un Daini Skuteli, kas tika izpildīta 29.martā Aizputes kultūras namā, kā arī koncertprogrammu kopā ar Uldi Marhilēviču, Andri Ērgli un Baibu Skursteni, kas klausītājus priecēja 10.aprīlī Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Ļoti veiksmīgs izrādījās 24.maijs, kad bigbends kopā ar mūzikas skolas zēnu kori un aktieri Viktoru Elleru piedalījās LTV1 pozitīvo emociju šovā "Lai top!", kur uzvarēja un ieguva galveno - skatītāju simpātiju balvu.

      2015./2016. mācību gada galvenais notikums - 24. februāra koncerts "Multfilmu mūzikas virpulī" kopā ar atraktīvo, enerģisko un neatkārtojamo solistu Ralfu Eilandu. Koncerta panākumi ir fantastiski - 1000 klausītāju pilnā koncertzāles Lielais dzintars Lielā zāle gavilē no ovācijām un ar pozitīvām emocijām pārņemtās publikas.

        2016. gada 4. martā par kolektīvu izaugsmi, aktīvu darbību un izciliem sasniegumiem starptautiskos konkursos 2015. gadā bigbends saņēma Liepājas Kultūras balvu 2015 - statueti un prēmiju 2100 eiro apmērā.

            2016. gada 21. maijā Muzeju nakts ietvarā muzicējis kopā ar pasaules klases trompetistu Konstantinu Jemeljanovu (ASV), bet 7. decembrī publika tika iedvesmota ar fantastisku Ziemassvētku programmu koncertzālē Lielais dzintars kopā ar dziedātāju Emīlu Balceri. 2.jūlijā bigbends piedalījās 13. Starptautiskajā bigbendu festivālā Marezigē/Slovēnijā, bet 6. jūlijā Starptautiskajā svinga festivālā Pilzenē/Čehijā.

            2017. gads bija īpaši veiksmīgs un profesionāli piesātināts: pēc krāsainā koncerta "Popmūzikas hiti džezā'" 25. martā koncertzālē Lielais dzintars kopā ar dziedātāju Jāni Stībeli un saksofonistu Gintu Pabērzu, sekoja "pasaules čempionu" titula iegūšana festivālā Šveicē jūlijā un profesionalitātes pilnveidošana un paaugstināšana Eiropas kultūras galvaspilsētā 2017 Orhūsā / Dānijā, kur bigbends piedalījās Global Jazz Explorers Symposium. Tā ietvarā ņemta dalība gan meistarklasēs pie Orhūsas džeza orķestra mūziķiem, gan sniegti koncerti kopā ar jauniešu bigbendiem no Nīderlandes un Dānijas.

            2018. gadā kolektīvs ar vērienīgu koncertu koncertzālē Lielais dzintars kopā ar Maestro Raimondu Paulu, Dināru Rudāni, Ralfu Eilandu un Zigfrīdu Muktupāvelu nosvinēja savu 5 gadu jubileju. Muzeju naktī uzstājās kopā ar solistiem Humberto Rios (Kuba), Yorlenie (Kaboverde), Beth Andersen (ASV), Bill Bodine (ASV) un Konstantins Jemeljanovs (ASV). Jūlijā konkursā Vācijā Swingin Saxonia izcīnīja 2. vietu, kā arī piedalījās Orhūsas džeza festivālā Dānijā. Augusta džeza nedēļā mācījās un koncertēja kopā ar augstas klases pasaules māksliniekiem Eran Har Even, Dominikas VIšņauskas, Evilenu Protektori un Jonathan Lindhorst. 18. novembrī kopā ar daudziem dziedātājiem nodrošināja muzikālo noformējumu "Pasākumu gada balvas 2018" nominētajā Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 100. gadadienas koncertā.

Bigbenda vadītājs:

Jānis Ivuškāns

Bigbenda sastāvs:

Vokāls - Klinta Ivika Erdmane, Tabita Balode, Toms Samsons

Flauta / Saksofons - Katrīne Sabīne Kalniņa

Saksofoni - Anna Marija Kukuka, Simona Marija Jansone, Inga Vamze,  Miks Jurovs

Trompetes - Edgars Ermansons, Mārtiņš Zujs, Kristers Dreimanis, Lība Klinta Jermoļenko

Tromboni - Mārtiņš Knets, Māris Valkjūns, Sintija Millere

Taustiņintrumenti -  Gita Grīnberga, Alberts Alfrēds Sants

Ģitāras - Miks Akots, Aleksandrs Eduards Cimermanis, Vladislavs Davidenko

Basģitāras - Justs Pēteris Jansons

Sitaminstrumenti / Perkusijas - Andris Žabris, Rūdolfs Kolerts, Miks Ēvalds Kārkliņš


Bigbenda bijušie dalībnieki:

Vokāls - Katrīna Kabiņecka

Saksofons - Dita Sproģe, Laura Liepiņa, Edgars Jānis Kārkliņš, Alise Svipsta, Kristīne Šķēle

Klavieres - Zanda Loceniece, Kristīne Vertjanova, Toms Pēteris Korsaks

Trompetes - Mārcis Freidenfelds, Gunārs Dejus, Dāvis Sedols, Reinis Ausmanis, Jānis Narkevics, Bruno Jonass

Trombons - Martins Miļevskis

Klarnetes - Ritvars Briljonoks, Dāvids Donis, Nils Kalve

Ģitāra - Kristens Kupčs

Basģitāra - Helmuts Audars, Mārtiņš Zālīte

Sitaminstrumenti - Viktors Janeks, Elvis Biķernieks, Marta Keidāne

 .